Lipka – Pracoviště Jezírko

Ve středu 24. dubna naše škola navštívila ekologické pracoviště Jezírko v Brně – Soběšicích.

Žáci prvního a druhého ročníku absolvovali program s názvem „Mravencovo desatero“, ve kterém poznávali život mravenců. Seznámili se s jejich pomocníky a nepřáteli, vcítili se do jejich života prostřednictvím různých her a mohli si prolézt model mraveniště. Nejoblíbenější aktivitou tohoto dne byla hra na „žlunu a divočáka“, při které se žáci v lese museli schovávat, aby je nebylo vidět (a nesezobla je žluna) nebo vylézt na strom/kmen, aby je nesežral divočák.


Pro žáky 3. a 4. ročníku byl připraven výukový program s názvem „Příroda na talíři“. Děti se formou smyslových her dozvěděly spoustu zajímavých informací o rostlinách. Například: na čem si mohou smlsnout na jaře, čemu se oklikou vyhnout. Připravily si také pomazánku z jedlých bylinek, které si samy natrhaly na zahradě a v blízkém okolí ekologického pracoviště Jezírko v Soběšicích.