Brno 26. 3. 2024

V úterý 26. března se celá naše škola vypravila do Brna.

Čekaly nás tři různé aktivity – návštěva Divadla Radost, návštěva Motýlího domu Papilonia a zhlédnutí Brněnského draka v průjezdu Staré radnice. 

Divadelní představení s názvem “A pak se to stalo” žáky seznámilo s různými situacemi ze života dětí, ve kterých se mohou ocitnout ony samy. Co se stane, když si nechci mýt vlasy? Jak můžu dopadnout, pokud si nebudu čistit uši? Co se může stát, když budu moc jíst a pít? 

V Papilonii jsme mohli pozorovat volně pohybující se motýly, kteří se na mnoho dětí nebáli přistát. Prohlédli jsme si cyklus líhnutí motýlů a také další živočichy: křepelky, želvy, exotické ptáčky a rybky v jezírku. 

Návštěvu našeho krajského města jsme zakončili procházkou k radnici, kde jsme si prohlédli  Brněnského draka a nezapomněli jsme se zastavit ani u Brněnského orloje na náměstí Svobody.